bebektakip 1144Bebeklerin anne karnında başlayan gelişim süreci, doğumdan sonra gözle görülür bir hal alır. Bebek her gün durmaksızın gelişir, büyür ve yepyeni beceriler kazanır. Bebeğin fiziksel, zihinsel ve algısal açıdan gelişimi birbirine paralel ilerler. Ancak bazı bebekler doğuştan gelen veya sonradan gerçekleşen (kaza veya hastalık gibi) nedenlerden dolayı yaşıtlarıyla aynı biçimde ve benzer oranda gelişemezler.
Gelişim eksikliklerinin ve/veya bozukluklarının erkenden fark edilmesi, gerekli önlemlerin alınması bebeğin çocukluk dönemini ve ilerideki yaşamını büyük oranda etkiler. Bu nedenle "şüpheli durumlarda" ilgili sağlık uzmanlarından destek almak ve bebeğin gelişimindeki olası duraksamaların ne zaman patolojik bir tablo arz ettiğini belirlemek büyük önem taşır.

  

bebek senemMerkezimizde, 0-12 ay dönemine özel değerlendirme ve terapiler ile gelişim sorunları yaşayan veya "farklı gelişen" çocuklara uzman desteği veriyoruz. TEMAS Terapi Metodu çerçevesinde uyguladığımız terapi ve eğitimler ile bebeklerin hem fiziksel (motor gelişim, postür vb.) hem de algısal ve duyusal gelişimini bütüncül bir yaklaşımla ele alıyoruz.

Fiziksel ve zihinsel gelişim arasındaki etkileşim bebeklerde özellikle yoğun olduğundan 0-12 ay dönemindeki bedensel aktiviteler zihin gelişimi ve algılamayı doğrudan etkiler. Bebeğin her an öğrenme ve gelişme fırsatına sahip olduğunu vurgulayarak anne-babalar ve diğer paydaşları onun özel ihtiyaçları konusunda eğitiyor, böylece eğitimi sadece "ders saatinde" değil, günün her anında uygulayarak pekiştiriyoruz.

SOSYAL MEDYA

BÜLTEN KAYIT

temas cocuk merkezi


Temas Cocuk Merkezi

© 2015-2018

temas@temascocuk.com

Süleyman seba cad. No:80 Maçka/Besiktaş, Istanbul, Türkiye
Telefon: +90 212 258 46 80
             +90 530 500 12 83