brosur aile 1660Terapilerin/eğitimlerin çocuğun tüm hayatını kapsaması ve tutarlı şekilde uygulanarak daha kolay içselleştirilmesi amacıyla çocukla iletişimde olan tüm yetişkinlerin ve onun gün içinde zaman geçirdiği tüm ortamların gözden geçirilip tüm paydaşların bilgi ve önerilerle desteklenmesi gerekir. Ev konsültasyonunda terapistlerimiz, çocuğu kendi doğal ortamında gözlemleyerek evde yaşanan zorlukları ve özbakım becerileri (giyinme, tuvalet...) gibi desteklenmesi gereken alanları belirler. Ev konsültasyonu sırasında ebeveyn ile çalışarak, çocuğu evde daha iyi destekleyebilmek için gereken terapötik aktiviteleri geliştirir ve çevresel adaptasyonları sağlarız.
Okul konsültasyonunda merkezimizden bir terapist, çocuğu okul ortamında gözlemleyerek, öğretmen ve çocukla iletişim kuran diğer okul görevlileri ile eğitim-öğrenim performansı hakkında görüşür. Öğretmen ile işbirliği içerisinde sınıfta yapılabilecek adaptasyonları ve gün boyunca uygulanabilecek duyusal aktivite imkânlarını araştırır ve sunar.
Aile merkezli psikososyal destek hizmetimiz kapsamında duyusal hassasiyetleri olan çocuklara, bu hassasiyetleri bire bir yaşamak/idare etmek zorunda olan aile üyelerine ve akranlara pratik eğitimler verir, böylelikle onların gerekli becerileri geliştirmelerine yardımcı oluruz.


Ayrıca Psikolojik Destek Birimimiz, bu süreçte tüm aile bireylerine duyusal odaklı self-regülasyon, emosyonel yeterlilik, problem çözme ve iyi halin devam ettirilmesi için gereken becerileri kazandırmak için doğrudan destek olur.
Üç alanda danışmanlık ve destek hizmeti sunarız:
a. Ev-Okul Ziyaretleri
b. "Sensory Tools" Programı
c. Öğretmen, Gölge Öğretmen, Bakıcı Süpervizyonu

SOSYAL MEDYA

BÜLTEN KAYIT

temas cocuk merkezi


Temas Cocuk Merkezi

© 2015-2018

temas@temascocuk.com

Süleyman seba cad. No:80 Maçka/Besiktaş, Istanbul, Türkiye
Telefon: +90 212 258 46 80
             +90 530 500 12 83