2020 - 2021 DUYU BÜTÜNLEME KURSU

TEMAS ÇOCUK MERKEZİ tarafından hazırlanan Duyu Bütünleme Kursu

1. Modül 25-27 Eylül 2020 - TEORİ (KONTENJAN AÇIK)

2.Modül 16-18 Ekim 2020 - KLİNİK ANALİZLERİ (KONTENJAN AÇIK)

3.Modül 13-15 Kasım 2020 - UYGULAMA  (KONTENJAN AÇIK)

tarihlerinde yapılacaktır.

Bilgi almak hafta içi hergün 09.00-17.30 arasında (0530 500 12 83) nolu telefonumuzdan bizi arayabilirsiniz.  
Sorularınız ve katılım için bizimle irtibat kurmanızı bekliyoruz.TEMAS Duyu Bütünleme Terapisi Kursları
, birbirini takip eden 3 kurdan oluşan toplam 72 saatlik bir mesleki eğitim programıdır. Uluslararası kabul görmüş temel kuramsal ve klinik bilgilerin yanı sıra Türkiye’ye özgü bilimsel çalışmalar ve klinik uygulamalar/deneyimler ile zenginleştirilmiş bu program aynı zamanda katılımcılara gerçek çocuklarla bire bir uygulama yapma ve süpervizör eşliğinde aktif öğrenme sürecine katılma imkanı sunuyor.

egitim 03egitim 09egitim 10
2007 yılında, Güney Kaliforniya Üniversitesi’nin seçkin profesörlerinden Sensory Integration International (SII) Başkanı Dr. Steven J. Cool’un katılımıyla başlayan, TEMAS Duyu Bütünleme Terapisi Kursları toplam 48 saatlik kuramsal eğitim ve 24 saatlik aktif uygulama süresinden oluşuyor.

1. modül:

DUYU BÜTÜNLEME TERAPİSİNİN NÖROBİYOLOJİK TEMELİ
Fizyoterapistler, ergoterapistler, konuşma terapistleri, nöropsikologlar ve pediyatri alanında çalışan diğer profesyonellere yönelik olan bu 3 günlük modülde “Sinir sistemi nasıl çalışır? Duyularımız nasıl işler? Duyu bütünlemesi nedir? Duyu bütünleme bozukluğu nedir?” konularında ayrıntılı kuramsal bilgiler gerçek hayattan ayrıntılı örneklerle sunuluyor.

2. modül:

DUYUSAL BÜTÜNLEME KLİNİK GÖRÜNÜMLERİ VE ANALİZİ
3 günlük bir program çerçevesinde 16 saat kuramsal ve 8 saat aktif uygulamadan oluşan bu modülde duyu bütünleme bozukluğu değerlendirme yöntemleri konusu ayrıntılı biçimde işleniyor. Çeşitli uluslararası yöntem ve araçlar Türkiye’deki uygulama deneyimleriyle birlikte aktarılıyor ve katılımcıların gerçek çocuklarla yaptığı değerlendirme uygulamaları video kamera ile kaydedilerek supervizör eşliğinde analiz ediliyor. Bu modül fizyoterapistler, ergoterapistler, konuşma terapistleri, nöropsikologlar, ve psikologlara yöneliktir.

3. modül:

DUYUSAL BÜTÜNLEME YÖNTEMLERİNİN PRATİK KLİNİK UYGULAMALARI
İkişer günlük program çerçevesinde 8 saat kuramsal ve 16 saat aktif uygulamadan oluşan bu son modül duyu bütünleme terapisinin planlanması, uygulanması ve gerçekleştirilen planların değerlendirilmesi konularını kapsıyor. Fizyoterapist ve uğraşı terapistlerine yönelik bu ileri modülde katılımcılar duyu bütünleme terapisine ihtiyaç duyan 12 gerçek çocukla süpervizör eşliğinde bütün bir terapi sürecini bire bir gerçekleştirme ve video kamerayla kaydedilen bu süreç üzerinden analiz yapma imkânı buluyor.

Bunları biliyor musunuz?

• Maksimum fayda sağlama amacıyla her eğitim grubuna en fazla 20 katılımcı alındığını,

• Toplam 72 saatlik eğitimin 24 saatinin aktif klinik uygulamalarla gerçekleşeceğini,

• Her uygulama aşamasında katılımcıların çalışmalarının video kamera ile kayda alınması sayesinde bire bir ve grup değerlendirmeleri ile somut geribildirim ve öneriler ışığında etkin bir öğrenme ortamı oluşturulduğunu,

• Toplam 72 saatlik eğitim süresinin 24 saati gerçek çocuklarla, klinik uygulamalar, değerlendirme, terapi planlama, uygulama ve analiz çalışmaları yapacağınızı,

• Süpervizyon desteği alacağınızı ve uygulamalı çalışmalarda bire bir değerlendirme ve düzeltme önerilerinin yanı sıra grup değerlendirmelerindeki etkileşimlerden de faydalanarak kendi kurumunuza rahatça taşıyabileceğiniz gerçek deneyimler edineceğinizi,

• Sadece uluslararası değil, Türkiye’deki klinik uygulamalar üzerine de teorik ve pratik bilgiler alacağınızı,

• Kurs bitiminde "Ayres Sensory Integration Fidelty Measure" uygulama kriterlerini tamamlamış olacağınızı,

• Geçtiğimiz yıllarda bu kurs sonrasında Amerika’da ileri düzey eğitimlere kabul edilen katılımcılarımız olduğunu,

• Eğitimlerin bir toplantı odasında değil 10 yıldır aktif kullanılan zengin bir duyu bütünleme terapisi ortamında gerçekleştiğini bilmenizi isteriz.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt işlemleri için ana sayfadaki “İletişim” menüsüne tıklayabilir ya da Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. veya (0212) 258 46 80/83 ve 0530 500 12 83’ten bize ulaşabilirsiniz. Facebook.com/TemasCocuk adresinden güncel duyuruları takip edebilirsiniz.


Yeşim Ünveren kimdir?

20 yıldan beri aktif şekilde pediyatrik fizyoterapi, uğraşı terapisi ve duyu bütünleme terapisi konularında çalışmış bir uzman fizyoterapist olan Ünveren, aynı zamanda SIPT sertifikasyonuna da sahip deneyimli bir klinisyendir.

Araştırmacı kişiliği ve çocuk rehabilitasyonu konusuna olan yakın ilgisi nedeniyle dünyanın birçok ülkesinde eğitimlere katılmış ve uygulamalı çalışmalar gerçekleştirmiş olan Ünveren, Türkiye’de duyu bütünleme terapisini ilk kez 2004 yılında uygulamaya başlamıştır.

Amerika'da Thomas Jefferson Üniversitesi’nde uğraşı terapisi ve duyu bütünleme terapisi, İstanbul Medipol Üniversitesi’nde ise nörobilim konularında doktora seviyesinde çalışmalarını devam ettiren Ünveren, halen sürdürdüğü klinisyenlik mesleğini bilimsel çalışmaları ile de pekiştirmektedir.

Başarılı klinik çalışmalarının yanı sıra duyu bütünleme bozukluğu ve terapisi konusunda pediyatri alanında çalışanlarda farkındalık yaratmayı misyon edinmiş olan Ünveren Milli Eğitim Bakanlığı, üniversiteler ve yerel yönetimler aracılığıyla birçok sosyal sorumluluk projesinde yer almış, çocuk konusunda çalışan uzmanlar ve öğretmen adaylarına bilinçlendirme seminerleri vermiş ve duyu bütünleme terapisi odalarının tasarımı ve kurulumunda danışmanlık sağlamıştır.