TEMAS Terapi Metodu, her çocuğun gelişimine, bireysel farklılıklarına, eğitim ihtiyaçlarına ve yaşadığı zorluklara göre, onun vakası için özel bir yoğunlaştırılmış program hazırlamak ve uygulamak için faydalandığımız bütüncül bir terapi ve eğitim yöntemidir.

Tamamen TEMAS Çocuk Merkezi kurucuları ve eğitimcileri tarafından geliştirilmiş olup son yirmi yıldır dünyanın dört köşesinde katıldığımız birbirinden farklı konulardaki eğitimlerin sağladığı farkındalığı ve en güncel klinik uygulamalar konusundaki bilimsel bilgileri, TEMAS ailesi olarak Türkiye'deki deneyim ve birikimimiz ile harmanlamamız sayesinde ortaya çıkmıştır.

Her tür eğitim ve terapide olduğu gibi TEMAS Terapi Metodu'nun uygulanmasında da devamlılık, tutarlılık ve yeterince yoğunlaştırılmış, düzenli bir programın planlanıp hayata geçirilmesi başarı oranlarını artırmak için önem taşımaktadır.

Öğrencilerimizin ihtiyaç duyabileceği fizyoterapi / duyu bütünleme terapisi, bireysel özel eğitim, grup eğitimleri, konuşma terapisi, yeme-yutma terapisi vb. tüm hizmetleri aynı çatı altında toplayarak programlarını kolayca takip edebilmelerini sağlamayı amaçlıyoruz.

TEMAS Terapi Metodu içinde yer alan terapi ve eğitim yöntemlerinden bazıları:

a. Duyu Bütünleme Terapisi
b. Nörogelişimsel Tedavi Yaklaşımı (NDT-Bobath Konsept)
c. Havada Dans (Sirk Terapi)
d. DIR Floortime
e. Oyun Terapisi
f. Bilgisayar Temelli Fonksiyon Eğitimi (Xbox 360 Kinect, Nintendo Wii)
g. Oral-Motor Uygulamalar
h. Kontraktür Profilaksisi
i. Theratogs/Kinesiotape
j. Vojta Tedavisi
k. Ortopedik Manuel Terapi
l. Ortez ve Yardımcı Cihaz Planlama ve Uygulama
m. ETEÇOM (Etkileşim Temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı) Responsive Teaching Program
n. ABA (UDA): Uygulamalı Davranış Analizi
o. Etkinlik Temelli Öğretim
p. Yanlışsız Öğretim Yöntemleri
q. Küçük Adımlar Erken Eğitim Programı
r. PECS (Picture Exchange System)
s. S.O.S. Besleme Çözümleri
t. Klinik PNI (Psiko-Nöro-İmmünoloji)
u. Castillo Morales Teknikleri
v. "Baby Sense" Bebek Gelişim Takip Programı

Çocuğu yönlendiren uzman, aile ve okul / öğretmenler ile yakın işbirliği içinde uyguladığımız TEMAS Terapi Metodu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt işlemleri için ana sayfadaki “İletişim” menüsüne tıklayabilir ya da Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. veya (0212) 258 46 79 ve 0530 500 12 83’ten bize ulaşabilirsiniz. Facebook.com/TemasCocuk adresinden güncel duyuruları takip edebilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

BÜLTEN KAYIT

temas cocuk merkezi


Temas Cocuk Merkezi

© 2015-2018

temas@temascocuk.com

Süleyman seba cad. No:80 Maçka/Besiktaş, Istanbul, Türkiye
Telefon: +90 212 258 46 80
             +90 530 500 12 83